CPU SERVICE Spółka z o.o. | 03-117 Warszawa ul. Jana Żiżki 3 | tel.: +48 22 744-53-20 | mail: biuro@cpuservice.pl | NIP: 5242764301 | KRS: 0000484413 | REGON: 146952724

CPU Service

Serwis bibliotek, serwerów i macierzy.

Czym jest macierz dyskowa i dlaczego warto mieć ją w firmie?

Bezpieczeństwo i dostępność plików to podstawa współczesnej działalności operacyjnej przedsiębiorstw. Nieustanne zmiany technologiczne doprowadziły bowiem do stanu, w którym ich istnienie zależy od funkcjonalności, efektywności i wydajności serwerów oraz stosowanej w nich pamięci masowej. W czasach, gdy napędem każdej organizacji są potężne ilości danych, macierze dyskowe, służące ich przechowywaniu i udostępnianiu, odgrywają szczególną rolę w budowaniu przewagi konkurencyjnej, niezależnie od branży.

Macierze dyskowe to złożone urządzenia, zespalające olbrzymie zasoby pamięci, z wydajnymi dyskami i kontrolerami, służące do przechowywania, przetwarzania i ochrony danych. Te wieloskładnikowe systemy pamięci, tworzące w odczycie cyfrowym logiczną całość, przechowują liczne kopie zapasowe, gwarantując ich ochronę i stałą dostępność. Macierze dyskowe to rozwiązanie wykorzystywane do obsługi aplikacji firmowych i optymalizacji procesów zasilania ich niezbędnymi danymi.

Obecnie wszelkie błędy systemów, a co za tym idzie brak dostępności danych i destabilizacja działalności, stanowią krytyczne stadium, na które żadne z przedsiębiorstw nie może sobie pozwolić. Dysfunkcje systemów IT generują bowiem potężne straty finansowe i wizerunkowe, które trudno zminimalizować.

Nowe technologie pamięci masowych umożliwiają firmom zapanowanie nad dynamicznym przyrostem danych, minimalizując ryzyko zakłóceń w dostępie oraz spadku wydajności ich przetwarzania. Macierz dyskowa stanowi zabezpieczenie w przypadku awarii podzespołów, gwarantując stały dostęp do serwisu technicznego. Funkcjonalny panel zarządzania danymi pozwala na ich udostępnianie, replikowanie, tworzenie kopii migawkowych i deduplikację zasobów, w razie konieczności oczyszczenia przestrzeni do przechowywania.

Dzisiejsze systemy pamięci masowej to kompetentne urządzenia, żonglujące danymi w myśl wymagań i oczekiwań klientów. Znając strategiczne wymagania stawiane pamięci masowej i obserwując dynamiczną rozbudowę baz w firmie, można sukcesywnie zwiększać przestrzeń macierzy – ekonomicznie i skutecznie poprawiając jej funkcję organizacyjną.