CPU SERVICE Spółka z o.o. | 03-117 Warszawa ul. Jana Żiżki 3 | tel.: +48 22 744-53-20 | mail: biuro@cpuservice.pl | NIP: 5242764301 | KRS: 0000484413 | REGON: 146952724

CPU Service

Serwis bibliotek, serwerów i macierzy.

Czym jest Service Level Agreement (SLA) i dlaczego jest tak ważny?

Jako właściciel przedsiębiorstwa, kiedy decydujesz się na współpracę z firmą Third Party Maintenance w zakresie obsługi IT z pewnością zastanawiasz się nad warunkami zawieranej umowy. Powierzając profesjonalistom wsparcie techniczne sprzętu serwerowego Twojej firmy oraz ufając im w zakresie serwisu pogwarancyjnego liczysz na szybką i fachową pomoc w razie wystąpienia awarii. Każda minuta zwłoki, a więc przerwy w funkcjonowaniu firmy narażają Cię na duże straty finansowe. Zatem szybkość i skuteczność w działaniu TPM jest tutaj kluczowa. Zapewnić Ci je może dobrze skonstruowany Service Level Agreement.

Czym jest Service Level Agreement?

To inaczej umowa o gwarantowanym poziomie świadczenia usług, będąca swego rodzaju kontraktem serwisowym. Firma świadcząca usługi serwisowe przede wszystkim definiuje ich zakres oraz ramy czasowe dotyczące ich realizacji, które są nieprzekraczalne – w przeciwnym razie klient, czyli Ty możesz domagać się rekompensaty. Klienci natomiast w umowie uwzględniają swoje konkretne oczekiwania co do przebiegu współpracy.

Czas reakcji i inne ustalenia

Service Level Agreement określona czas reakcji na zgłoszenie oraz czas, w którym awaria musi zostać usunięta (w godzinach roboczych lub dobach – DR to “dzień roboczy”, a NDR to “następny dzień roboczy”). Im krótszy czas, tym mniejsze straty finansowe Twojej firmy podczas awarii systemu lub sprzętu IT, ponieważ każda minuta niedostępności Twoich usług kosztuje. Jeśli dostawca nie wywiąże się z czasu wyznaczonego w umowie, otrzymasz odszkodowanie.

W Service Level Agreement może znaleźć się również sposób zgłaszania problemów, odpowiadania na nie oraz raportowania wykonanej pracy i sporządzania statystyk. To, co koniecznie musi zawierać, to również wartość procentowa reprezentująca dostępność usługi IT w ciągu roku, którą gwarantuje dostawca - zazwyczaj oscyluje wokół 99%.

Podstawa dobrej współpracy

Istotną kwestią jest dobranie Service Level Agreement indywidualnie pod profil działania klienta i jego oczekiwania. Na przykład serwis 24 godziny na dobę jest zbędny, kiedy klient działa tylko 5 dni w tygodniu w godzinach 08:00-16:00. Dlatego w CPU SERVICE starannie opracowujemy warunki SLA oraz dbamy, aby przestrzegać ich w stu procentach. Mamy świadomość, jak bardzo są one ważne dla owocnej współpracy.